Aktualności

Relacja z zajęć Klubu Książki i lekcji tematycznej

Dnia 22 lutego 2024 r. odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie z wychowawczynią i regionalistką Katarzyną Bembenek.

Dzieci klas III b wzięły udział w spotkaniu Klubu Książki i lekcji tematycznej: KOCIEWIE ZNANE I NIEZNANE CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE CZYLI…. . Tematem przewodnim spotkania był okres WIELKIEGO POSTU z wykorzystaniem elementów gwary kociewskiej. Przedstawiono znaczenie poszczególnych słów na podstawie ELEMENTARZA GWARY KOCIEWSKIEJ pod redakcją Mirosławy Möller i Grzegorza Ollera.
Zajęcia zostały urozmaicone zadaniami do rozwiązania z książki pt. „KOCIEWIE ZESZYT ĆWICZEŃ” autorstwa Kamili Gillmeister i Aleksandry Ujazdowskiej. Dziękujemy za przybycie i krzewienie kultury naszego regionu KOCIEWIA wśród najmłodszych.
Zapraszamy do fotorelacji.

    

logo projektu
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.