Aktualności

Otwarcie wystawy KOCIEWIACY 06.02.2024 r.

Dnia 06.02.2024 r. na Placu Grunwaldzkim w Pelplinie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy KOCIEWIACY w ramach obchodów Światowego Dnia Kociewia, na które przybyli lokalni regionaliści, władze Miasta i Gminy Pelplin oraz niektóre osoby uwiecznione na portretach wystawy.

W temat obchodów Światowego Dnia Kociewia wprowadził Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie Piotr Łaga. Kolejno słowo do otwarcia wystawy wygłosili Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła, Dyrektor Kociewskiego Centrum Kultury ks. Krystian Feddek. Uczestnicząca w otwarciu wystawy Pani Krystyna Gierszewska, Prezes Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych nawiązała do zdjęć potraw kociewskich zaprezentowanych w wystawie, które pochodzą z jej autorskich książek. Głos zabrała również Pani Elżbieta Wiśniewska i nawiązała do 750 – lecia NADANIA ZIEM CYSTERSOM. Wśród obecnych osób byli również zastępca burmistrza Pan Krzysztof Adamczyk, autor zdjęć Pan Krzysztof Mania oraz przewodnicy Kociewskiego Centrum Kultury i wiele innych osób zainteresowanych wystawą.
Warto też wspomnieć, iż sama wystawa powstała w 2023 r. w ramach realizowanego projektu Dziedzictwo Kociewia i dofinansowana była ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Etno Polska – Edycja 2023 r.

    

      

    

logo projektu
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.