Aktualności

Koncert Kolęd 16.01.2024 r.

Koncert Kolęd 16.01.2024r.

Wydarzenie otworzył Dyrektor Muzeum Diecezjalnego i Kociewskiego Centrum Kultury w Pelplinie ks. Krystian Feddek, który powitał wszystkich przybyłych gości. To był wspaniały wieczór wypełniony śpiewem, muzyką i tańcem. Bazylika Katedralna wypełniona była dźwiękami najpiękniejszych polskich kolęd. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zagwarantował publiczności niesamowite przeżycie.
Warto dodać, że Zespół „cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée, m.in. do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Słowacji, Czech, Korei Południowej, Chin, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Występował także przed Janem Pawłem II na specjalnej audiencji w 1994 roku. W kraju brał udział w ponad 60 tys. koncertów.”
Koncert był objęty patronatem honorowym Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego jakże wspaniałego wydarzenia.

    
  
 
  
logo projektu
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.