Aktualności

Pieczenie Ciasteczek Cysterskich - drugie spotkanie

W środę, 25 października 2023 r. w Kociewskim Centrum Kultury w Pelplinie Pani Krystyna Gierszewska przeprowadziła kolejne warsztaty pieczenia ciastek „cysterskich”.

Ciastka przygotowywano na podstawie autorskiego przepisu prowadzącej warsztaty, pochodzącego z jej wydanej publikacji. Uczestniczki mogły poznać skład i przepis oraz historię pieczenia ciastek przez Cystersów. W warsztatach udział wzięły panie z Klubu Seniora z Rajków i członkinie Gminnej Rady Seniorów z Pelplina. Spotkanie zakończono rozdaniem drobnych upominków. Dziękujemy wszystkim przybyłym Paniom za udział i przemiłą atmosferę. Warsztaty realizowane w ramach projektu pt. „XXII Jarmark Cysterski ”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

 

logo projektu
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.