Aktualności

Relacja z rozstrzygnięcia konkursu plastycznego plastycznego pn.: „Poznaj historię – Opactwo Cysterskie w Pelplinie”

Dnia 25.10.2023 r. odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn.: „Poznaj historię – Opactwo Cysterskie w Pelplinie” w ramach projektu XXII Jarmark Cysterski, Kultura Interwencje 2023.

Motywem przewodnim konkursu była historia, zabytki i postacie historyczne regionu związane z historią Cystersów na terenie Pelplina. Celem konkursu było uczestnictwo mieszkańców Miasta i gminy Pelplin w wydarzeniach związanych z zbliżającymi się obchodami 750-lecia przekazania mnichom wsi Pelplin wraz z okolicznymi ziemiami poprzez łączenie wiedzy historycznej i wyobraźni plastycznej. W konkursie udział wzięło 15-cioro dzieci. Spośród zgłoszonych prac komisja konkursowa wyłoniła 3 najlepsze prace, pierwsze, drugie i trzecie miejsce, które zostały nagrodzone nagrodami. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki, które wręczyła Pani Mirosława Borucka Menager Kociewskiego Centrum Kultury.

Wystawę prac konkursowych można obejrzeć w Kociewskim Centrum Kultury do 18 listopada 2023 r.

Nagrody i upominki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura Interwencje Edycja 2023.

    

    

logo projektu
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.