Aktualności

Stoisko WFOSiGW w niedzielę podczas XXII Jarmarku Cysterskiego 2023

W niedzielę 17.09. podczas tegorocznego XXII Jarmarku Cysterskiego  będzie można odwiedzać stoisko WFOSiGW. Stoisko będzie dostępne przez 6 godzin.

„Wyspa Energii” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku to okazja do skorzystania z edukacji przez zabawę. Jak działają odnawialne źródła energii, czy w ogóle jest prąd, jak chronić powietrze i ograniczać jego zanieczyszczenie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w naszej strefie. A oprócz tego konkurs edukacyjny ze wspaniałymi nagrodami, w tym nagrodą główną – hulajnogą elektryczną! Dorośli mogą z kolei skorzystać z wiedzy naszych doradców – jak docieplić dom, wykorzystać OZE, zainstalować nowe źródło ciepła i jeszcze dostać dofinansowanie na te wszystkie elementy – punkt Doradców Energetycznych zaprasza!  

Strefa składa się z:

 - stoisko budowy turbin wiatrowych wraz z wywołującymi wiatr wentylatorami

- stoiska produkcji elektryczności (rower produkujący prąd oraz aparaty tworzące wyładowania elektryczne)

- stoiska budowania z drewnianych klocków

- stoiska informacyjno – edukacyjnego Funduszu (interaktywna, drewniana mapa województwa pomorskiego, małe koło fortuny, punkt doradztwa energetycznego)

 W trakcie wydarzenia realizowana będzie małą gra terenowa, dzieci i młodzież na poszczególnych stoiskach odpowiada na pytania lub wykonuje aktywności zdobywając pieczątki na Paszporcie ekologa, dodatkowo musi rozwiązać rebus ekologiczny (zadania na każdym stoisku). Po wypełnieniu paszportów osiąga się możliwość wzięci udziału w losowaniu nagród – zestawy gadżetów (w jednym termos, bidon, latarka, zestaw rowerowy + drobniejsze elementy), a główna nagrodą jest hulajnoga elektryczna.

logo projektu
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.