Aktualności

Relacja z DNIA ŚWIETEGO BERNARDA i PLACHANDRÓW KOCIEWSKICH

We wtorek 15 sierpnia br. w ramach tegorocznych obchodów Święta Miodu i Dnia św. Bernarda patrona miasta Pelplin, odbyły się 4. Walne Plachandry Kociewskie, czyli coroczny zlot Kociewiaków i sympatyków Kociewia. Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszył odpust Parafii Katedralnej w Pelplinie, która 15 sierpnia świętuje odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Kociewskie Centrum Kultury było współorganizatorem tego wydarzenia. Wśród licznych stoisk z przeróżnymi wyrobami rękodzielniczymi, pszczelarskimi i swojskim jadłem, nie mogło zabraknąć stoiska Kociewskiego Centrum Kultury z pamiątkami, książkami, świecami i kolekcją wyrobów papierniczych z serii Gutenberga oraz ręcznie wykonaną ceramiką. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Kolejną atrakcją było darmowe zwiedzanie z przewodnikami Muzeum Diecezjalnego i Katedry. Zapraszamy do fotorelacji.

 

 

 

logo projektu
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.