Aktualności

Relacja z warsztatów gwary kociewskiej z panią profesor Pająkowską-Kensik

W środę 16 sierpnia odbyły się warsztaty gwary kociewskiej, które poprowadziła. Pani profesor Maria Pająkowska-Kensik. Na spotkanie przybyli regionaliści z Pelplina i okolic zainteresowani wykładem o gwarze kociewskiej.

Podczas warsztatów zostały przedstawione po kolei elementy żniw na Kociewiu z uwzględnieniem rodzimych słów w gwarze Kociewskiej. Dodatkowo uczestnicy wspominali prace polowe, których dziś już w dobie nowych technologii nie ma. W warsztatach wykorzystano dostępne wydawnictwa i materiały edukacyjne zawierające zbiory słów z gwary Kociewskiej. Warsztaty wszystkim bardzo się spodobały i padła propozycja zorganizowania kolejnego spotkania z panią Profesor. Zapraszamy do foto relacji. 

Warsztaty realizowane w ramach projektu pt. „Dziedzictwo Kociewia” Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023.
logo projektu
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.