Aktualności

 

W tym roku XXII Jarmark Cysterski Odbędzie się 16 i 17 września. Poniżej przekierowanie do strony Jarmarku Cysterskiego.

http://jarmarkcysterski.diecezja-pelplin.pl/ 

"Przystań" - XI edycja warsztatów dla duszy

Już 17 czerwca 2023 roku w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży diecezji pelplińskiej – “Przystań – Warsztaty dla duszy”.  Jest to okazja by poprzez inspirujące warsztaty, wspólną modlitwę, rozwój pasji, uwielbienie Pana Jezusa, celebrację Mszy Świętej i koncert ewangelizacyjny głosić Dobrą Nowinę.

Szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na stronie Diecezji Pelplińskiej.

11.00 – rejestracja grup na placu katedralnym,
12.00 – warsztaty (rozesłanie w bazylice katedralnej),
14.00 – obiad,
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, rachunek sumienia, spowiedź św.,
16.30 – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny,
18.00 – koncert uwielbienia.

Informację na temat wybranych warsztatów (liczba osób na dany warsztat) należy wskazać w zgłoszeniu. Grupy, które nie uczestniczą w warsztatach przyjeżdżają na godz. 14.00. Uczestnicy mają do wyboru jeden z poniższych warsztatów:

 1. Jak rozważać Boże Słowo? – prowadzący: bp Arkadiusz Okroj. Limit uczestników wynosi 150 osób. Uczestnicy przywożą ze sobą Pismo Święte.
 2. Jak adorować Pana Jezusa? – prowadzący: ks. Rafał Barciński. Limit uczestników wynosi 100 osób.
 3. Jak dobrze przygotować się do spowiedzi św.? – prowadzący: ks. Radosław Karczewski. Limit uczestników wynosi 100 osób.
 4. Jak rozeznawać życiowe powołanie? – prowadzący: osoba konsekrowana, kapłan, małżeństwo. Limit uczestników wynosi 50 osób.
 5. Muzyczne – początek godz. 10.00 – przygotowujące do oprawy muzycznej liturgii Mszy św. w dniu wydarzenia – prowadząca p. Anna Jachimowicz. Limit uczestników wynosi 50 osób.
 6. Taneczne – przygotowujące do posługi animatora tanecznego. Prowadzący ks. Krzysztof Górny. Limit uczestników wynosi 100 osób.
 7. Uwielbienia flagami – przygotowujący do posługi uwielbienia flagami podczas finałowego koncertu. Prowadząca  p. Małgorzata Nowak. Limit uczestników wynosi 50 osób.
 8. Medialne – z zakresu kadrowania i montażu materiałów filmowych oraz kształtujące umiejętność świadomego odbioru przekazu medialnego. Prowadzący p. Krzysztof Wencki. Limit uczestników wynosi 50 osób.
 9. Rękodzielnicze – podczas, których zostaną wykonane ozdobne świece oraz torby. Prowadzący siostry franciszkanki z Orlika oraz KSM. Limit uczestników wynosi 150 osób.
 10. Gra terenowa – po zabytkach i ogrodach Pelplina, stanowi innowacyjną formę odkrywania historii dawnego opactwa cysterskiego. Prowadzący: Kociewskie Centrum Kultury. Limit uczestników wynosi 200 osób.
 11. Sportowe – profesjonalny trening piłkarski. Limit uczestników wynosi 100 osób.

Nie będzie możliwości pozostawiania aut na parkingu przed bazyliką katedralną. Kiedy młodzież opuści autokar przy katedrze, należy przestawić pojazdy na wyznaczone miejsce parkingowe przy ul. Podgórnej, naprzeciwko cmentarza parafialnego. Ruchem będzie kierować Straż Miejska.

Koncert z okazji 24 wizyty Ojca Świetego w Pelplinie

Towarzystwo Przyjaciół Zabytków Pelplina oraz Kociewskie Centrum Kultury w Pelplinie zapraszają, dnia 11 czerwca 2023 na Koncert słowno-muzyczny z okazji 24 rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II pt.: PIEŚŃ O BOGU UKRYTYM. Koncert odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Pelplinie o godzinie 19.00.

Otwarcie wystawy pn. ZABAWKA LUDOWA śp. Leszka Baczkowskiego
Serdecznie zapraszamy dnia 1 czerwca br. na otwarcie wystawy pn. ZABAWKA LUDOWA autorstwa śp. Leszka Baczkowskiego.
Wystawę będzie można zwiedzać do 17 czerwca 2023 roku w dniach i godzinach funkcjonowania Kociewskiego Centrum Kultury, po uprzednim zgłoszeniu.
Relacja ze spotkania Klubu Książki wraz z obejrzeniem filmu "CHATA"
Dnia 23.05.2023 r. w Kociewskim Centrum Kultury odwiedziła nas Gminna Rada Seniorów z Pelplina wraz z Panią Krystyną Gierszewską.
Seniorzy obejrzeli film 🎥🎞"CHATA - jak to dawniej na Kociewiu bywało" 🎥🎞 i spotkali się z aktorami grającymi w tym filmie Reginą Umerską i Tomaszem Grabanem. Po filmie, w ramach 📚"Klubu Książki" 📚zostało przeprowadzone spotkanie z Reginą Umerską współautorką książki pt. "Kociewskie ZIOŁA I PRZYPRAWY ze zblewskich łąk i pól"🌱🌿☘️🎋.
Na zakończenie spotkania Gminna Rada Seniorów obejrzała Izbę Regionalną wraz z pomieszczeniami HAFTU KOCIEWSKIEGO. Zapraszamy do fotorelacji.
Relacja z Nocy Muzów 2023

Za Nami kolejna wspaniała Noc Muzeów. 🌚 Dziękujemy za tak liczne przybycie i korzystanie z wszystkich atrakcji jakie dla Państwa przygotowaliśmy.

Bardzo się cieszymy, że byliście razem z Nami!

Noc Muzeów 2023

Noc Muzeów 2023

Zbliża się 𝗣𝗲𝗹𝗽𝗹𝗶𝗻́𝘀𝗸𝗮 𝗡𝗼𝗰 𝗠𝘂𝘇𝗲𝗼́𝘄 2023🌜⛪ W tym roku wydarzenie odbędzie się 𝟮𝟬 𝗺𝗮𝗷𝗮 i jak co roku będzie obfitowało w wiele atrakcji. Od godziny 🕗 𝟮𝟬:𝟬𝟬 do późnych godzin nocnych dla wszystkich zwiedzających otwarte będą: Muzeum Diecezjalne w Pelplinie, kaplica pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, krużganki katedralne, Barokowy zespół parkowy w Pelplinie oraz Katedra Pelplin

ℹ W programie przewidziano takie atrakcje jak: koncerty, warsztaty, lekcje muzealne dla dzieci, projekcje filmowe, czytanie bajek, a także zwiedzanie lokalnych atrakcji z przewodnikami.

Nie przegapcie tej okazji, aby zobaczyć 👀 #Pelplin w inny, niezwykły sposób!

 

Warsztaty czerpania papieru

Warsztaty czerpania papieru

Czerpałeś kiedyś papier i barwiłeś go? Może weźmiesz udział w warsztatach czerpania papieru? Sam stworzysz
kartę papieru i nauczysz się techniki jego barwienia. 

Dnia 21.04.2023 odbyły się warsztaty czerpania Papieru dla dzieci z klasy czwartej szkoły podstawowej.

MAJÓWKA GODZINY OTWARCIA

MAJÓWKA GODZINY OTWARCIA

Strona 1 z 5

logo projektu
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.