Aktualności

XXII Jarmark Cysterski przeszedł do historii

XXII Jarmark Cysterski w Pelplinie przeszedł do historii. Dopisała słoneczna pogoda i duża frekwencja odwiedzających. Jarmark Cysterski w Pelplinie po raz kolejny wpisał się w kulturalny weekend Europejskich Dni Dziedzictwa Województwa Pomorskiego.  

Relacja z warsztatów pieczenia ciasteczek

W piątek,  8 września  2023 r. w Kociewskim Centrum Kultury w Pelplinie Pani Krystyna Gierszewska  przeprowadziła  warsztaty pieczenia ciastek „cysterskich”.

Relacja z XXII Jarmarku Cysterskiego

22 Jarmark Cysterski za nami. Po trzech dniach wypełnionych handlem, rzemiosłem, gastronomią, kulturą, rozrywką i elementami towarzyszącymi możemy stwierdzić z pełnym przekonaniem, że tegoroczny Jarmark był sukcesem. Około 30 tys. turystów odwiedziło w dniach 15-17 września br. dawne opactwo cysterskie, by skorzystać z kulturalnych atrakcji programowych oraz jarmarku kupieckiego, do którego zgłosiło się niespełna 200 wystawców, rzemieślników i artystów.

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa z #EDD

XXII Jarmark Cysterski realizowany w ramach Europejskich  Dni Dziedzictwa pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”.

Konkurs plastyczny „Poznaj historię  - Opactwo Cysterskie w Pelplinie”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Poznaj historię  - Opactwo Cysterskie w Pelplinie”

Motywem przewodnim jest historia, zabytki i postacie historyczne regionu związane z historią Cystersów na terenie Pelplina.

Strona 1 z 10

logo projektu
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.