Aktualności

Izba Regionalna

W Kociewskim Centrum Kultury w Pelplinie powstaje Izba Regionalna. Stare pamiątki, skrzynie, skarby ze strychów , szafy nie tylko przywołują piękne wspomnienia, ale stanowią również świetny materiał edukacyjny na potrzeby "żywych" lekcji historii czy promują region Kociewia. Rozwijają zainteresowanie regionalizmem najbliższego środowiska, uczą i zachęcają do pielęgnowania tradycji. Staramy się powiększać zbiory i jesteśmy gotowi do przyjęcia nowych eksponatów. Zachęcamy tych, którzy posiadają stare pamiątki , być może zbierają tylko kurz, u Nas znajdą godne miejsce i troskliwą opiekę. Czekamy na nie w Kociewskim Centrum Kultury przy Alei Cystersów 4  ( od wtorku do soboty , w godzinach        od 9.00 do 17.00 ) . Serdecznie zapraszamy 

Ferie zimowe

 Ferie zimowe w Kociewskim Centrum Kultury trwają w najlepsze !

Uczestnicy zajęć  brali udział w zajęciach czerpania papieru oraz nauczyli się pisać gęsim piórem w skryptorium  

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY - CZEKAMY NA WAS

 

Życzenia :)

Uwaga

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w "Cysterskim Jarmarku Bożonarodzeniowym".

Formularz skierowany jest do wystawców chcących zaprezentować swoje wyroby podczas kiermaszu „Cysterski Jarmark Bożonarodzeniowy”. Odbywać się on będzie w niedzielę 18 grudnia, w krużgankach i ogrodach pelplińskiego opactwa w godzinach 9:00 - 16:00. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 12.12.2022 r. 

Poniżej znajduje się link do formularza zgłoszeniowego.

https://forms.gle/CDC7k6bUBQx9uqg37

 

Modernizacja i adaptacja zabytkowych budynków Opactwa Pocysterskiego w Pelplinie

Kontynuowane są prace we wnętrzach wszystkich obiektów objętych projektem powołania KCK. Remont współczesnego budynku dawnej biblioteki jest już na ukończeniu. Wzmocniono konstrukcję budynku, wyremontowano jego dach, przeprowadzono na szeroką skalę zakrojone prace przy nowej adaptacji wnętrz: wymieniono  okna, posadzki, drzwi, zmodernizowano instalacje elektryczną i sanitarną.

Kociewskie Centrum Kultury – trwają prace wewnętrzne

W związku z sezonem zimowym roboty budowlane przy wszystkich budynkach objętych projektem utworzenia KCK przeniosły się do wewnątrz. Kontynuowane są prace wykończeniowe przy dawnej bibliotece, w której powstanie Kociewskie Centrum Edukacji i Kultury, a także w Domu Bramnym, siedzibie DCIT.

Postęp prac w ramach projektu „Utworzenie Kociewskiego Centrum Kultury”

Zgodnie z harmonogramem postępują prace budowlane w ramach projektu powołania KCK. Na najbardziej zaawansowanym etapie znajduje się przebudowa budynku dawnej biblioteki.

Strona 1 z 2

logo projektu
Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.